İkili Opsiyonlar için destek ve direnç ticaret stratejisi

İkili opsiyon ticaretinde göstergeler önemli bir rol oynar. Bunun nedeni, piyasanın doğasını öğrenmek için göstergeleri kullanabilmenizdir. Göstergeler ayrıca ikili opsiyon piyasasına yatırım yapmak için doğru zaman olup olmadığını anlamada yardımcı olur.

Çok fazla alım satım göstergesi mevcut olduğundan, iyi bir tane bulmak zorlaşıyor. Ancak endişelenmenize gerek yok çünkü bir destek ve direnç stratejisi ile ticaret karlılığınızı artırabilirsiniz.

Destek ve direnç seviyesi başarılı ticaretin yol haritasıdır. BENYatırımcıların piyasanın teknik analizini yapmak için kullandıkları önemli bir gösterge aracıdır.

Ancak destek ve direnç seviyesini belirlemenin doğru yolunu biliyor musunuz? Destek ve direnç ticaret stratejisinden en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı biliyor musunuz? Yoksa destek ve direnç kullanarak nasıl ticaret yapacağınızı biliyor musunuz?

Eh, bu kılavuz ilgili tüm bilgilere sahiptir. 

İkili Opsiyonlar için destek ve direnç ticaret stratejisi

Bu stratejiyle ilgili videomun tamamına bakın:

Youtube

Videoyu yükleyerek YouTube'un gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edin

Videoyu yükle

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iVGhlIE9OTFkgU3VwcG9ydCAmYW1wOyByZXNpc3RhbmNlIHN0cmF0ZWd5IHlvdSBuZWVkIHRvIHdpbiBCaW5hcnkgT3B0aW9ucyAoTGl2ZSBUcmFkZSAyMDIyKSI gd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS1ub2Nvb2tpZS5jb20vZW1iZWQvTXRrZmRxQS1oTGM/ZmVhdHVyZT1vZW1iZWQiIGZ yYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvdz0iYWNjZWxlcm9tZXRlcjsgYXV0b3BsYXk7IGNsaXBib2FyZC13cml0ZTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhOyBneXJvc2NvcGU7IHBpY3R 1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+

Bunu bildiğim iyi oldu:

 • Destek ve direnç seviyeleri, ikili opsiyon ticaretinde piyasanın yön değişikliklerini tahmin etmeye yardımcı olur.
 • Destek fiyatların düşüşünün durabileceği yerdir, direnç ise fiyatların yükselişinin durabileceği yerdir.
 • Stratejiler, bu seviyelere dayalı olarak aralık ticaretini, kırılmaları ve trend çizgilerini içerir.
 • Bu seviyeler kusursuz değildir ve yanlış kesintilere yol açabilir.

Destek ve direnç nedir?

Destek ve direnç örneği
Destek ve direnç örneği

Hem kısa vadeli hem de uzun vadeli ticaret için destek ve direnç stratejisini kullanabilirsiniz. Ticaret karlılığını artırmaya ve zararı azaltmaya yardımcı olan anlaşılması kolay bir stratejidir.

Bu ticaret stratejisinde, bir varlığın fiyatı destek ve direnç seviyesini test ettikten sonra ters yönde hareket eder. Şu anda, bir ticarete girebilir ve bir süre sonra kazanma şansı yüksek olan piyasadan ayrılabilirsiniz.

Basit bir ifadeyle destek ve direnç, bir varlığın fiyat tepkisini gösteren bir araçtan başka bir şey değildir. Bu, satış ve satın alma arasındaki farklılıkların doğrudan bir sonucudur.

Daha fazla alıcı varsa fiyat yükselir. Benzer şekilde satıcı sayısı fazla ise fiyat düşer.

Destek

Ticaret-destek-örnek
Ticaret desteği örneği

Destek ve direnç ticaret stratejisindeki destek seviyesi, alıcıların piyasaya girdiği noktadır. Destek, bir varlığın fiyatını destekleyen tabandır.

Piyasada bir emtia fiyatı düşmeye başladığında, bir destek seviyesi bulur. Desteği tespit ettikten sonra, fiyat geri döner. Ancak fiyat seviyeyi kırarsa, başka bir destek seviyesi bulana kadar daha da düşer.

Rezistans

Ticaret-direnç-örnek

Destek ve direnç ticaret stratejisinde direnç seviyesi, satıcıların piyasaya girdiği seviyedir. Destek seviyesi taban görevi gördüğü gibi, direnç seviyesi de tavan görevi görür. Fiyat artışına direnir.

Bir varlığın fiyatı artmaya başladığında ticarette bir direnç seviyesi bulabilirsiniz. Fiyat bir direnç seviyesi bulduğunda geri döner. Ancak fiyat direnç seviyesini kırarsa başka bir seviye bulana kadar tekrar yükselir.

En iyi ikili broker:
(Risk uyarısı: Alım satım risklidir)

Pocket Option - Yüksek kârlı ticaret

123455.0/5

Pocket Option - Yüksek kârlı ticaret

 • Uluslararası müşterileri kabul eder
 • Yüksek ödemeler 95%+
 • Profesyonel platform
 • Hızlı para yatırma
 • Sosyal Ticaret
 • ücretsiz bonuslar
(Risk uyarısı: Alım satım risklidir)

Farklı destek ve direnç türleri

İşte bir ticaret tablosunda kolayca görebileceğiniz birkaç destek ve direnç.

Yatay destek ve direnç

Yatay-destek-ve-direnç
Yatay destek ve direnç

Yatay destek ve direnç, bunun ötesindeki fiyat hareketini destekleyen ve direnen statik bir seviyedir.

Yatay destek ve dirençte, bir varlığın fiyatı destek üzerinden hareket ettiğinde, bu olumsuz bir işaret. Ancak fiyatın direnç seviyesinden geçmesi olumlu bir işarettir.

Ayrıca, fiyat destek ve direnç seviyesini kırarsa ve seviyeyi ters yönde geçerse, fiyatın varlığını gösterir. yanlış koparma.

Çapraz destek ve direnç

Çapraz-destek-ve-direnç
Çapraz destek ve direnç

Önceki destek ve direnç seviyesinin aksine, bu dinamiktir. Bu, çapraz destek ve direncin zamanla değiştiği anlamına gelir. Genellikle trend çizgisi tarafından oluşturulur.

Bir fiyatı yüksek ve düşük fiyatı yüksek veya bir fiyatı düşük ve daha yüksek fiyatı düşük bularak bir çizgi çizebilirsiniz. Çizgiyi çizdikten sonra köşegenin aşağı olduğunu fark ederseniz, trend aşağıdır. Benzer şekilde, köşegen yukarıysa, trend yukarıdır.

Çapraz destek ve dirençte, fiyatın trend çizgisinden çıkması olumlu bir işarettir. Ayrıca, fiyat trend çizgisini kırdığında bir uyarıdır.

➨ Şimdi en iyi ikili komisyoncu Pocket Option'ye kaydolun!

(Risk uyarısı: Sermayeniz risk altında olabilir)

Tahmini destek ve direnç

Bir diğer destek ve direnç türü ise tahmine dayalıdır. Bu tür daha az yaygın olmasına rağmen, değeri vardır. Yaygın tahmin destek ve dirençlerinden biri trend çizgileridir. Bunun nedeni trend çizgisinde çizgi uzadığında fiyat hareketini destekleyebilir veya direnç gösterebilir.

Tahmini destek ve direncin başka bir biçimi de yatay destek ve dirençtir. Bu aracı, gelecekteki desteğin veya direncin gelişebileceği noktayı anlamak için de kullanabilirsiniz.

Destek ve direnç stratejisini nasıl çalıştırabilirsiniz?

direnç ticaret stratejisi

BenceDestek ve direnci yapmak istiyorsanız strateji çalışmak için bazı temel becerilere sahip olmalısınız.

İlk olarak, brokerlerin kullandığı birincil tür ikili opsiyon çizelgelerine aşina olmalısınız. Çubuk ve şamdan grafiği, aşina olmanız gereken popüler bir ticaret grafiğidir.

Ek olarak, teknik analiz bilmeniz gerekir. Ve son olarak, destek ve direncin ne olduğunu ve bunları nasıl kurabileceğinizi anlamalısınız.

Destek ve direnç neden önemlidir?

Destek ve direncin yardımıyla ikili opsiyon ticaretindeki fiyat modelini belirleyebilirsiniz. Fiyat hareketinin yönünü bildiğinizde piyasanın niteliğine göre alım veya satım opsiyonlarını seçebilirsiniz.

Destek ve direnç seviyesini analiz ederek, bir piyasaya girmek ve çıkmak için doğru zamanı bile bilebilirsiniz. Destek ve direnç seviyesinin nasıl çalıştığını anlamak için hızlı bir örnek.

Diyelim ki XYZ adlı bir şirketin hisseleri $750 ile $800 arasında zıplıyor. Bunlar destek ve direnç seviyeleridir. XYZ'nin fiyatı $750'ye düşerse, o tutarın yakınında bir arama seçeneği koyabilirsiniz.

Benzer şekilde XYZ şirketinin fiyatı direnç seviyesine doğru giderse satım opsiyonu koyabilirsiniz.

En iyi ikili broker:
(Risk uyarısı: Alım satım risklidir)

Pocket Option - Yüksek kârlı ticaret

123455.0/5

Pocket Option - Yüksek kârlı ticaret

 • Uluslararası müşterileri kabul eder
 • Yüksek ödemeler 95%+
 • Profesyonel platform
 • Hızlı para yatırma
 • Sosyal Ticaret
 • ücretsiz bonuslar
(Risk uyarısı: Alım satım risklidir)

Destek ve direnç oluşturmanın yolları

Destek ve direnç bölgesi çizmek için bu adımları takip edebilirsiniz.

Bir grafik seçin

Destek ve direnç çizmek için tanıdık bir tablo seçmelisiniz.

Yüksekleri ve alçakları tanımlayın

Destek-ve-direnç-ticaret için-yüksek ve-düşük-belirleyin
Yüksekleri ve alçakları tanımlayın

Bir grafik seçtikten sonra, en yüksek ve en düşük seviyeleri belirlemeniz gerekir. Her yüksek ve alçak noktada çizgi çizerek başlayabilirsiniz. Çizgiler, pazarın trendde olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır.

Bundan sonra, yüksekleri ve alçakları birleştirmek için çizgiler çizebilirsiniz. Çizdiğiniz yatay çizginin her yüksek ve alçakta uzanmayacağını unutmayın. İşlem tamamlandıktan sonra destek ve direnci belirleyebilirsiniz.

Bu destek ve direnç çekme yöntemi, herhangi bir zaman diliminde mükemmel çalışır.

Destek ve direnç nasıl belirlenir?

Ticarette destek ve direnç

Alım satımda destek ve direnci başarılı bir şekilde kullanmak için, bunları belirlemek önemlidir. İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

Tarihsel veri

Destek ve direnç seviyesini belirlemenin en basit yollarından biri, bir varlığın geçmiş kalıplarını ve tarihsel fiyatlarını analiz etmektir. Bunu, bir zamandan en son etkinliğe kadar değişen geçmiş kalıpları öğrenerek yapabilirsiniz.

Ayrıca geçmiş verilerin ve geçmiş kalıpların, bir ticaret grafiğindeki destek ve direnci belirlemek için her zaman güvenilir kriterler olmadığını da unutmamak gerekir. Çünkü finansal haberler nedeniyle piyasa koşulları sürekli değişiyor.

Geçmiş kalıpların yanı sıra, destek ve direnç seviyelerini belirlemek için önceki destek ve direnç seviyelerini de kullanabilirsiniz. Bir ticarete girmek veya ticaretten çıkmak için geçmiş destek ve direnç seviyesini kullanabilirsiniz.

Ancak önceki destek ve direnç seviyesi, varlıkların fiyatı zaman zaman değiştiği için mutlak bir yöntem değildir.

➨ Şimdi en iyi ikili komisyoncu Pocket Option'ye kaydolun!

(Risk uyarısı: Sermayeniz risk altında olabilir)

Teknik göstergeler

Gibi popüler göstergeler pivot noktaları, hareketli ortalamalar ve Fibonacci araçları destek ve direnç seviyelerini belirlemek için kullanılabilir.

Genel kural

Ayrıca bazı genel kuralları kullanarak ticaret tablosunda destek ve direnç seviyelerini belirleyebilirsiniz. Örneğin, aşağı dönüş noktalarından düz bir çizgi çizebilirsiniz.

Burada, hatlar en az üç noktayı birleştiriyorsa, tarihsel değer direnci olarak kabul edilir. Çizgi üç dönüş noktasını birleştiriyorsa, bu iyi bir tarihsel destektir.

Farklı destek ve direnç ticaret stratejileri

Doğru türde bir destek ve bir direnç ticaret stratejisi ile bir ticaret kazanabilirsiniz. İşte dört faydalı ticaret stratejisi.

Menzil ticareti

Menzil-ticaret-örnek
Menzil ticareti örneği

Menzil ticareti stratejisi, destek ve direnç arasındaki boşluktur. Bu alan, tüccarlar direnç seviyesinde sattığında ve destek seviyesinde satın aldığında oluşturulur. Bu durumda, direnç bir tavan görevi görür ve destek zemin olur.

Bu ticaret stratejisini kullanırken destek ve direncin her zaman düz bir çizgi olmadığını unutmamalısınız. Bunun nedeni varlıkların fiyatlarının düz bir çizgi oluşturmak yerine belirli bir alandan sıçramasıdır.

Menzilli bir piyasada, bir varlığın fiyatı dirençten sektiğinde, tüccarlar kısa girişler ararlar. Benzer şekilde, destek durumunda uzun girişler ararlar.

Ayrıca, kısa gitmeyi planlarken direncin üzerinde ve uzun giderken desteğin altında bir durma ayarlamayı düşünebilirsiniz. Durdurma hayati önem taşır çünkü varlığın fiyatı her zaman tanımlanmış bir aralık içinde değildir.

Koparma stratejisi

Koparma-destek-ve-direnç
Koparma desteği ve direnci

Fiyat sabit bir aralığın ötesine geçtiğinde buna kırılma denir. Aradan sonra, tüccarlar fiyatın tekrar trend olmasını bekler.

Bu tür kırılmaları direnç seviyesinin üstünde ve destek seviyesinin altında bulabilirsiniz. Fiyat belirli bir yönde güçlü bir şekilde hareket ederse, yeni bir trend başlatabilir.

Ancak bir takas yapmamalısınız çünkü bu kopuş yanlış olabilir. Bunun yerine, bir geri çekilmeyi beklemelisiniz. Bir geri çekilme tespit ettiğinizde, bir ticaret yapabilirsiniz.

➨ Şimdi en iyi ikili komisyoncu Pocket Option'ye kaydolun!

(Risk uyarısı: Sermayeniz risk altında olabilir)

Trend çizgisi stratejisi

Trend çizgisi ticareti
Trend çizgisi ticaret stratejisi

Bir diğer popüler destek ve direnç ticaret stratejisi, trend çizgisi stratejisidir. Bu stratejide trend çizgilerini destek veya direnç olarak kullanabilirsiniz. Bir yükseliş trendinde iki veya daha fazla dibi birleştiren bir çizgi çizebilirsiniz. Veya bir düşüş trendinde iki veya daha fazla zirve.

Fiyat trendi güçlüyse, fiyat trend çizgisinden sekecektir. Ve sonra, trendle hareket etmeye başlayacak.

Hareketli ortalamalar

Destek ve direnç seviyesini analiz etmek için hareketli ortalama göstergelerini de kullanabilirsiniz. Seçebileceğiniz standart hareketli ortalamalardan bazıları 20 ve 50'dir.

Fibonacci sayılarını kullanmak için bu sayıları 21 ve 55 olarak biraz değiştirebilirsiniz.

Destek ve dirençten en iyi şekilde nasıl yararlanılır?

Destek ve direnç ticaret stratejisinden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız bu ipuçlarını izleyin.

Grafiklerle tembel olmayın

Belirli bir varlık türünü uzun süre takas ettiğinizde, fiyatının nasıl hareket edeceğini bildiğiniz hissine kapılıyorsunuz. Ve bu duygu deneyimden gelir.

Ancak grafiklerinizle tembellik etmemelisiniz çünkü ikili opsiyonlar değişken bir piyasadır ve sizi şaşırtabilir. Bu nedenle, her zaman fiyat hareketini izlemeli, güvenilir veriler toplamalı ve doğru grafikler tutmalısınız.

Varlık fiyatları desteği ve direnci test ediyor

Destek ve direnç ticaret stratejisini izleyerek bir ticaret yaptığınızda, varlık fiyatının seviyeleri kırmadan destek ve direnci test ettiğini fark edeceksiniz.

Bu olduğunda, fiyatın yeni bir trend oluşturmasını beklemelisiniz. Ve işlem yapmak için acele etmek yerine sinirlerinizi sakinleştirmeli ve piyasanın normalleşmesine izin vermelisiniz.

İki fiyat sıçraması bekleyin

Bir varlığın fiyat hareketini çizerken, iki fiyat sıçraması fark edebilirsiniz. Bazen, üç sıçrama göreceksiniz. Bunun nedeni, her sıçramanın sinyali güçlendirmesidir. 

Araları izleyin

Destek ve direnç ticareti stratejisinde kırılmalar yaygındır. Bir kırılma olduğunda, yeni bir trend çizgisi oluşturur. Bu fırsatı daha fazla kar elde etmek için kullanabilirsiniz.

İkili Opsiyonlarla Destek ve Direnç Ticaretinin Sınırlamaları

Destek ve direnç ticareti stratejisini kullanmanın bazı faydaları olsa da, bazı sınırlamalar da vardır. Para kaybetmemek için bunları bilmelisiniz.

 • Bu ticaret stratejisi belirli bir sonuç sağlamaz. Hisse fiyatı destek veya direnç seviyesini kırıyor olsa bile, fiyatın bu eğilimi izlememe ihtimali var.
 • Sahte bir çıkış var. Yatırımcıların doğru destek ve direnç seviyesini belirlemesini zorlaştırır.
➨ Şimdi en iyi ikili komisyoncu Pocket Option'ye kaydolun!

(Risk uyarısı: Sermayeniz risk altında olabilir)

Sonuç: Gelişmiş İkili Opsiyon ticareti için Destek ve Direnç stratejilerini kullanın

Destek ve direnç popüler ikili opsiyon ticaret stratejisi pazarın doğasını anlamak için kullanabileceğiniz Bunun yanı sıra, destek ve direnç, trendin güçlü ve zayıf yönlerinin belirlenmesine de yardımcı olur.

Bir varlığın fiyatının destek veya direnç seviyesini kırdığını ancak seviyeyi ters yönde geçtiğini fark ederseniz, bu yanlış bir kırılma olduğu anlamına gelir.

Bazen, yanlış kırılma nedeniyle destek ve direnci belirlemek zorlaşırken, karlı bir ticaret yapmak için her zaman başarılı bir analiz yapabilirsiniz.

Destek ve Direnç stratejileri hakkında sık sorulan sorular:

İkili Opsiyon Ticaretinde Destek ve Direnç stratejisi nedir?

Destek, alım ilgisinin önemli ölçüde güçlü olduğu ve fiyatın daha fazla düşmesini önleyerek taban görevi gören fiyat seviyesidir. Direnç, satış faizinin alım baskısını aştığı ve fiyatın daha fazla yükselmesini engelleyerek tavan görevi gördüğü seviyedir. Bu strateji, yatırımcıların piyasa eğilimlerini anlamalarına ve işlemlere ne zaman girip çıkacakları konusunda karar vermelerine yardımcı olur.

Destek ve Direnç seviyelerini nasıl belirlersiniz?

Destek ve direnç seviyeleri geçmiş fiyat verileri, teknik göstergeler ve genel grafik analizi kullanılarak belirlenebilir. Yatırımcılar sıklıkla geçmiş fiyat modellerine bakar, pivot noktaları, hareketli ortalamalar ve Fibonacci geri çekilmeleri gibi araçları kullanır ve önemli yükseliş ve düşüşleri birbirine bağlayan trend çizgileri çizer.

Bazı yaygın Destek ve Direnç ticaret stratejileri nelerdir?

Yaygın stratejiler arasında yatırımcıların destekte satın aldığı ve dirençte sattığı aralık ticareti; Fiyat bu seviyeleri aştığında yatırımcıların pozisyona girdiği çıkış ticareti; ve trend çizgilerini dinamik destek veya direnç olarak kullanarak trend çizgisi ticareti. Hareketli ortalamalar potansiyel destek ve direnç alanlarını belirlemek için de kullanılabilir.

İkili opsiyon ticaretinde Destek ve Direnç kullanmanın sınırlamaları nelerdir?

Destek ve direnç seviyeleri güçlü araçlar olsa da sınırlamaları vardır. Bu seviyeler belirli sonuçları garanti etmez. Piyasanın değişken doğası, bir fiyatın bu seviyeleri kırsa bile beklenen yönde devam edemeyeceği anlamına geliyor. Yatırımcıların dikkatli olması ve bu stratejiyi diğer analiz yöntemleriyle birleştirmesi gerekiyor.

Yazar hakkında

Percival Knight
On yılı aşkın süredir deneyimli bir İkili Opsiyon tüccarıyım. Temel olarak, 60 saniyelik alım satımları çok yüksek bir isabet oranıyla yapıyorum. En sevdiğim stratejiler, şamdanlar ve sahte aralar kullanmaktır.

Bir yorum Yaz