İkili Opsiyon koparma stratejisi

İkili opsiyon ticaretinde en önemli olan şey tahmindir. Bunun nedeni, bir varlığın fiyatını doğru bir şekilde tahmin etmeden kazanan bir ticaret yapamazsınız. 

Ancak fiyatı tahmin etmek, özellikle küçük ikili işlemler için kolay değildir. Küçük ticaret, kısa sürede piyasadan çıkmak için hızlı bir karar vermenizi gerektirir. 

Aşağıdaki gibi mükemmel bir ticaret stratejisi kullanarak iyi bir tüccar olabilirsiniz: çıkmak. Sınırlı riskle mükemmel bir kâr elde etmenize yardımcı olabilecek birkaç ticaret stratejisinden biridir. 

Koparma stratejisini kullanarak ikili opsiyon ticareti yapmak istiyorsanız, koparmanın ne olduğunu anlamanız gerekir. strateji nasıl kullanılacağı ve altında yatan teoridir. 

İkili Opsiyon koparma stratejisi

Bunu bildiğim iyi oldu:

 • İkili opsiyonlardaki çıkış stratejisi, bir varlığın fiyatının güçlü bir hamleyi işaret eden yerleşik destek veya direnç seviyelerini aştığı zaman ticareti içerir.
 • Sahte kırılmalardan ayırt edilmesi de dahil olmak üzere kırılmaların doğru tanımlanması, bu stratejinin etkili olması açısından çok önemlidir.
 • Kırılma modelleri üçgenler, bayraklar ve takozlar gibi çeşitli grafik oluşumlarıyla tanınabilir.
 • Stratejinin sınırlı risk ve yüksek kar potansiyeli gibi avantajları bulunmaktadır. Ancak yanlış kopma ve kayma gibi riskleri de taşır.

İkili Opsiyonlar için koparma stratejisi nedir?

Koparma stratejisi, varlıkların fiyatının belirli pozisyonlarda konsolide etmeye başladığı bir kavramdır. Ticaret tablosundaki bu pozisyon daha sonra destek ve direnç oluşturur. 

Grafikte destek ve direnç seviyesini kolayca tespit edebilirsiniz. 

koparma-örnek
Koparma örneği

fiyatı ise bir mal yukarıda gider belli bir seviye, buna direnç denir. Benzer şekilde, fiyat altına düşerse, seviye destek olarak bilinir. 

Şimdi, bir varlığın fiyatı destek ve direnç seviyesini kırmazsa, fiyatın seviyeyi test ettiği sonucuna varabilirsiniz. Bununla birlikte, fiyat seviyeyi aşmayı başarırsa, bu, ticaret piyasasında bir kırılma olduğunu gösterir. 

Piyasada bir kırılma fark ettiğinizde bunu onaylamanız gerekir çünkü bazen sahte kırılmalar da yaşanabilir. Ve bir fake-out seansı sırasında piyasadan çıkarsanız, tüm işlem miktarını kaybedebilirsiniz. 

Breakout stratejisinden yararlanmak isteyen tüccarlar bir breakout bekler ve ardından trendde bir pozisyona girerler. Bu noktada, seviye destek ve direnişin tersine döner. 

Bir tüccar olarak, bu stratejiyi kullanmak istiyorsanız, grafiği dikkatlice analiz etmeli ve fiyat dalgalanmasını göz önünde bulundurmalısınız. Üstelik destek ve direnç kırıldığında bir pozisyona girebilirsiniz. 

En iyi ikili broker:
(Risk uyarısı: Alım satım risklidir)

Pocket Option - Yüksek kârlı ticaret

123455.0/5

Pocket Option - Yüksek kârlı ticaret

 • Uluslararası müşterileri kabul eder
 • Yüksek ödemeler 95%+
 • Profesyonel platform
 • Hızlı para yatırma
 • Sosyal Ticaret
 • ücretsiz bonuslar
(Risk uyarısı: Alım satım risklidir)

Bir koparma stratejisinin altında yatan teori nedir? 

koparma stratejisi

Piyasada bir kırılma olduğunda ticarete girmelisiniz. Bu strateji iki şeye bağlıdır. 

Birinci olarak, Bir pazarda bir kırılma seviyesi tanımlamanız gerekir. İkinci olarak, momentumu kontrol etmelisiniz. Mola için yeterli momentum varsa, ticaretiniz başarılı olacaktır. 

Başarılı bir ticaret yapabilmek için güçlü bir çıkış seviyesi ile birlikte güçlü bir pazar hacmine ihtiyacınız var. Ek olarak, bu stratejinin işe yaraması için hızlı olmalı ve yüksek hacimli ticaret yapmalısınız. 

giriş sinyali 

İkili opsiyon koparma ticaretini yürütmek için giriş seviyelerini belirlemeniz gerekir. Giriş seviyesini belirlemek için mola seviyelerine bakmanız gerekir. Kırılma seviyesi, bir varlığın fiyatının belirlenen seviyenin ötesine geçtiği noktadır. 

Koparma-giriş sinyali

Ticaret zamanlaması

Doğru zamanda ikili opsiyon ticareti yapmak çok önemlidir çünkü doğru zamanı seçmezseniz iyi planlanmış bir ticareti kaybedebilirsiniz. 

Bir koparmanın unsurları 

Breakout, fiyatın ani bir yönlü hareketidir ve farklı çeşitlerde gelir. İşte birkaç yaygın koparma öğesi. 

oynaklık 

Piyasada yoğun alım-satım olması, piyasa koşullarının istikrarsız olmasına neden olur ve piyasa oynaklığını artırır. Piyasadaki oynaklık arttığında piyasada trend oluşma olasılığı yükselir. 

Pazara katılım 

Varlıkların hacminde bir artış varsa, kopuşu etkiler. Bu olduğunda, piyasa katılımcıları açmayı umarlar. uzun ve daha fazla kar elde etmek için kısa vadeli pozisyonlar. 

Yönlü taşınma fiyatı

Fiyattaki yönlü hareket, artan oynaklığın ve artan piyasa katılımının ürünüdür. Fiyatta yönlü bir hareket olmazsa, piyasa kırılması gerçekleşmez. 

Bu piyasa unsurlarının her biri önemlidir ve birbirlerini etkilerler. Bunun nedeni, piyasa katılımındaki bir artışın daha fazla oynaklığa yol açmasıdır. Bu da piyasada yeni bir trend yaratıyor. 

Herhangi bir piyasa koşulunda bir koparma ticareti meydana gelebilir. Bu stratejiden karlılık elde etmek istiyorsanız hisse senedi, forex ve vadeli işlem piyasalarında kullanabilirsiniz. 

Bir kopuşu belirleme 

koparma stratejisi

İkili opsiyon ticaretini başarıyla gerçekleştirmek için kırılma noktasını belirlemek önemlidir. Dört yoldan birini kullanarak koparmayı bulabilirsiniz. 

Destek ve direnç

Piyasadaki kırılmayı belirlemenin ilk yolu, destek ve direnç aramaktır. Teknik analiz yapmanın bir yoludur. 

Teknik olarak türetilmiş bazı yaygın destek ve direnç örnekleri, pivot noktaları, Bollinger Bantları, hareketli ortalamalar ve Fibonacci düzeltmeleri

Grafik Desenleri 

Alım satımda bir kopuşu tanımlamanın popüler yollarından biri grafik kalıplarını kullanmaktır. Şamdanlar, bayraklar ve flamalar yaygın olanlardan bazılarıdır. grafik desenleri

Pazar konsolidasyonu 

Bazen piyasa konsolide olurken, piyasada bir kararsızlık dönemine işaret eder. Bu durumda, piyasa katılımcıları ticarete girer ve fiyatı yukarı veya aşağı alır. 

Periyodik haber bülteni

Piyasadaki bir kırılmayı belirlemenin başka bir yolu da periyodik haber bültenlerini aramaktır. Büyük bir finansal haber, fiyatı hareket ettirmede katalizör görevi görür. 

En iyi ikili broker:
(Risk uyarısı: Alım satım risklidir)

Pocket Option - Yüksek kârlı ticaret

123455.0/5

Pocket Option - Yüksek kârlı ticaret

 • Uluslararası müşterileri kabul eder
 • Yüksek ödemeler 95%+
 • Profesyonel platform
 • Hızlı para yatırma
 • Sosyal Ticaret
 • ücretsiz bonuslar
(Risk uyarısı: Alım satım risklidir)

Koparma Modeli

Bir varlığın fiyatı, farklı şekillerde destek ve direnç seviyesini kırar. İşte bunlardan birkaçı. 

simetrik üçgen 

İşlem grafiğindeki simetrik üçgen, piyasanın kararsızlık modunda olduğunu gösterir. Fiyat ters ve aşağı eğimlerde dönüşümlü olarak daha düşük en yüksek ve daha yüksek en düşük olduğunda simetrik bir üçgen görebilirsiniz. 

artan üçgen 

Piyasa fiyatı daha yüksek ve daha yüksek dipler yaptığında yükselen bir üçgen görebilirsiniz. Genellikle gösterir boğa fiyat hareketi. 

Burada, yükselen üçgen iki trendle sınırlanmıştır. çizgiler. Çizgi, yukarı doğru eğimi ve üstte yatay bir çizgiyi birbirine bağlar. 

Ayrıca, başarılı bir yükselen üçgen yapmak için üçgen fiyatının formasyonu tamamlamadan önce trend çizgisini iki kez kesmesi gerekir. 

Azalan Üçgen 

Bu kırılma paterni, alçalan üçgenin tam tersidir. Bu durumda üçgeni iki trend çizgisi sınırlıyor. Ancak bu çizgiler yatay olarak birleşiyor trend çizgileri alt ve aşağı eğimde. 

Güçlü bir azalan üçgen oluşturmak için fiyatın trend çizgileriyle iki kez kesişmesi gerekir. 

Boğa Bayrağı

Koparma ticaret stratejisindeki boğa bayrağı, trendde geçici bir duraklama olduğunu gösterir. Bu paterni, piyasa düşük yükseklerin ve düşük düşüklerin sıkı oluşumuyla patlak verdiğinde fark edebilirsiniz. 

Ayı Bayrağı 

Ayı bayrağı, boğa bayrağının tam tersidir. Bu model, piyasa düşüş eğilimi sırasında konsolide olduğunda ortaya çıkar. Ayı bayrağı daha yüksek zirveler ve daha yüksek alçaklar oluşturur. 

yükselen kama 

Yükselen bir kamada, tepede birleşen daha yüksek yüksekler ve daha yüksek alçaklar vardır. Yükselen bir kama, düşüş eğilimidir ve düşüş trendi ve yükseliş trendi piyasalarında meydana gelir. 

Bunlara ek olarak, Bu kırılma modeli, diğer ticaret modelleri ile karşılaştırıldığında yüksek bir başarısızlık oranına sahiptir. Ayrıca bu model, çıkışta ticareti zorlaştırıyor. 

düşen kama

Düşen bir kama, piyasada daha düşük yüksek ve daha düşük dipleri gösterir. Burada, trend çizgisi altta ayrılıyor.

Tıpkı yükselen bir kama gibi, bu modelin de başarısızlık şansı yüksektir. Ancak bunun nedeni, düşen kamanın birkaç yanlış sinyal vermesidir. 

Ticarette koparma stratejisi nasıl kullanılır? 

Breakout stratejisini ikili opsiyon ticaretinde iki şekilde kullanabilirsiniz, yani kısa süreli opsiyonlar ve uzun süreli opsiyonlar. 

Kısa süreli seçenekler 

Kısa vadeli opsiyon ticareti, arada sırada piyasadan çıkabileceğiniz anlamına gelir. 5 ila 30 dakika. Kısa vadeli işlemler için genellikle 60 saniyelik işlemler için kullanılan göstergeleri kullanabilirsiniz. 

Ayrıca, başarılı kısa vadeli ticaret için piyasanın tarafsız bir trendde olması gerekir. 

Uzun süre seçenekleri 

Uzun vadeli opsiyonlarla işlem yapmak istiyorsanız 4 saat ile 1 gün arasında istediğiniz zaman piyasadan çıkabilirsiniz. Uzun vadeli ticaret için, piyasanın belirli bir trende sahip olmasını beklemeniz gerekmez. 

Koparma ticaretinin avantajları ve dezavantajları

Diğer herhangi bir ticaret stratejisi gibi, bir koparma stratejisinin de belirli avantajları ve sınırlamaları vardır. 

İşte bir koparma ticaret stratejisi kullanmanın birkaç avantajı. 

Sınırlı risk

İkili opsiyon ticareti için bir koparma stratejisi kullanarak riski sınırlayabilirsiniz. Bunun nedeni, piyasa aşamalarını konsolide eden koparma ticaretinin mevcut olmasıdır. Bu ticaret stratejisi aynı zamanda hızlı bir çıkış için mükemmel bir fırsat sunuyor. 

ticaret yönetimi 

Koparma ticaretinde, pazara giriş ve çıkış önceden tanımlanmıştır. Bu, ilgili sübjektif hata anlamına gelir ticaret yönetimi Limitli. 

Kar potansiyeli

Bir koparma ticaret stratejisi kullanırken piyasayı doğru bir şekilde analiz ettiyseniz, büyük bir kâr elde edebilirsiniz. Ayrıca, eğer piyasa tersi veya trend fışkırırsa, stoploss vurulur. 

İşte koparma ticaret stratejisinin birkaç sınırlaması. 

Yanlış kesintiler

Bir koparma ticaret stratejisi kullanırken, yanlış koparma yaygın bir olasılık olduğundan, verileri iki kez kontrol etmeniz yeterlidir. Ve eğer piyasadan çıkarsan yanlış bir kopuşa dayalı, büyük miktarda para kaybedebilirsiniz. 

kayma 

Başarılı bir şekilde koparma stratejisi yoluyla ikili opsiyon ticareti yapmak için piyasaya hassas bir şekilde girmek çok önemlidir. Ancak, artan piyasa katılımı nedeniyle varlıkların fiyatı değişmeye devam ediyor. Bu nedenle, pazara doğru bir şekilde girmek biraz zor olabilir. 

➨ Şimdi en iyi ikili komisyoncu Pocket Option'ye kaydolun!

(Risk uyarısı: Sermayeniz risk altında olabilir)

Sonuç: kanıtlanmış bir stratejiye sadık kalın ve kazanan ticaret yapın

İkili opsiyon ticareti için koparma stratejisini kullanmanın çeşitli faydaları ve sınırlamaları vardır. Ancak, koparmayı nasıl tanımlayacağınızı ve bu stratejiyi nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, ticaret karlılığınızı artırabilirsiniz. 

Ayrıca, yanlış kesintiler tüm yatırımınızı kaybetmenize neden olabileceğinden, bu stratejiyi kullanırken dikkatli olmalısınız. Yani, sadık kal kanıtlanmış bir strateji ve kazanan ticaret yapmak için doğru ticaret yapın. 

Çıkış Stratejisi hakkında sık sorulan sorular:

İkili Opsiyon Ticaretinde Çıkış Stratejisi Nedir?

Çıkış stratejisi, bir varlığın fiyatı belirlenmiş destek veya direnç seviyelerini aştığında ikili opsiyon alım satımını içerir. Bu, piyasada yukarı veya aşağı doğru güçlü bir hareket olduğunu gösterir.

İkili Opsiyon Ticaretinde Bir Patlamayı Nasıl Belirlersiniz?

Kırılmalar, destek ve direnç seviyelerine, grafik desenlerine (üçgenler, bayraklar ve takozlar gibi), piyasa konsolidasyonuna ve periyodik haber bültenlerine verilen tepkilere bakılarak tespit edilebilir. Anahtar desenler arasında simetrik, yükselen ve alçalan üçgenler, boğa ve ayı bayrakları ve yükselen ve alçalan takozlar yer alıyor. Piyasadan erken çıkışları önlemek için gerçek kırılmaları sahte olanlardan ayırmak önemlidir.

Koparma Stratejisini Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Avantajlar arasında, strateji genellikle piyasa aşamalarının konsolidasyonunda ortaya çıktığı için sınırlı risk, önceden tanımlanmış giriş ve çıkış noktalarıyla net ticaret yönetimi ve piyasanın olumlu yönde hareket etmesi durumunda yüksek kar potansiyeli yer alır. Dezavantajları arasında, kayıplara yol açabilecek yanlış kırılma riski ve hızlı fiyat değişimlerinden kaynaklanan kaymalar yer alır ve bu da pazara kesin girişi zorlaştırır.

Koparma Stratejisi Hem Kısa hem de Uzun Süreli Seçenekler için Kullanılabilir mi?

Evet, çıkış stratejisi hem kısa hem de uzun vadeli seçeneklere uyarlanabilir. Kısa vadeli seçenekler (5 ila 30 dakika) genellikle hızlı işlemlere uygun göstergeleri kullanır ve nötr bir piyasa eğilimi gerektirir. Uzun süreli seçenekler (4 saatten 1 güne kadar) tanımlanmış bir pazar eğilimi gerektirmez ve daha uzun süreli pazar katılımına olanak tanır.

Yazar hakkında

Percival Knight
On yılı aşkın süredir deneyimli bir İkili Opsiyon tüccarıyım. Temel olarak, 60 saniyelik alım satımları çok yüksek bir isabet oranıyla yapıyorum. En sevdiğim stratejiler, şamdanlar ve sahte aralar kullanmaktır.

Bir yorum Yaz