İkili Opsiyon risk yönetimi açıkladı

A ikili opsiyon (tanım) yapmak veya ölmek üzere olan bir ticaret türünün mükemmel bir örneğidir. Belirli bir süre içinde belirli bir miktarı riske atıyorsunuz. Dayanak varlığın öngörülen süreden sonra artması veya azalmasına bağlı olarak ya sabit bir getiri elde edersiniz ya da yatırımınızı kaybedersiniz. 

Ancak, 2009 yılında, Nadex değişimi Amerika Birleşik Devletleri'nde, tüccarların bir opsiyonu süresi dolana kadar herhangi bir zamanda satın almalarına veya satmalarına izin veren seçenekler getirildi. Bu, bir tüccarın tam kayıp veya kardan daha azına çıkabileceğinden, çeşitli olasılıkları açar.

Risk yönetimi videomuza bakın:

Youtube

Videoyu yükleyerek YouTube'un gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edin

Videoyu yükle

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iQmluYXJ5IE9wdGlvbnMgUmlzayAmYW1wOyBNb25leSBNYW5hZ2VtZW50IGV4cGxhaW5lZCAoZWFzeSB3YXlzISkiIHdpZHRoPSI2NDAiIGhlaWdodD0iMzYwIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUtbm9jb29raWUuY29tL2VtYmVkL2VjaXlBTGNueGtrP2ZlYXR1cmU9b2VtYmVkIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3c9ImFjY2VsZXJvbWV0ZXI7IGF1dG9wbGF5OyBjbGlwYm9hcmQtd3JpdGU7IGVuY3J5cHRlZC1tZWRpYTsgZ3lyb3Njb3BlOyBwaWN0dXJlLWluLXBpY3R1cmUiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=

Ancak bu, riskin düşük olduğu anlamına mı geliyor? Hayır, ikili ticaret seçeneklerine yatırım yaparken önemli miktarda para kaybetme riskinin yüksek olduğu her zaman kuşatılacaksınız. Öyleyse, uygun strateji ve risk yönetimi anlayışı esastır. Bu yazımızda, İkili Opsiyon risk yönetimi hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayacağız. 

Risk yönetimi nedir?

Risk yönetimi küçük adımlar olarak tanımlanabilir. alım satım yaparken takip etmeniz, finansal yönetiminizi sağlamanız ve sizi büyük bir para kaybından kurtarmanız gerekiyor. İster profesyonel bir tüccar, ister perakende hesapları olan bir tüccar, hatta bir günlük tüccar olun, bir satın alınabilirlik limitiniz olması gerektiğinden risk yönetimi sizin için eşit derecede önemlidir. 

Her işlem için risk yönetimi farklıdır. Alım satım yaparken taşıdığınız risklere ve ihtiyaçlarınıza göre stratejiler uygulamanız gerekir. Etkili bir risk yönetimi yaklaşımı, olası kazanç ve kayıpları değerlendirmenize olanak tanıyarak işlem yapıp yapmama konusunda bilinçli bir karar vermenizi sağlar. 

Ancak, bir risk yönetimi stratejisi oluştururken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç ortak nokta vardır:

 • Tüm olası sonuçları iyice düşünün.
 • Ticaret yaparken daima strateji kullanın. Araya duygu veya ilişki getirmeyin.
 • Çeşitlendirerek maruz kalmanızı artırın.
 • Ticaret yaparken, güvenebileceğiniz doğrulanmış ürünleri kullandığınızdan emin olun. İkili ticaret söz konusu olduğunda, düzenlemeye tabi olmayanlar yerine düzenlemeye tabi brokerlere gitmelisiniz. 
 • Kalabalığın yaptığını körü körüne yapmayın. Devam etmeden önce tüm perspektifleri analiz edin.
Risk yönetimi – riskleri ve kazançları dengeleme

İkili Opsiyon risk yönetimi stratejileri

Diğer ticaret seçenekleriyle karşılaştırıldığında, ikili opsiyon ticareti birçok şeyi yönetmeyi kolaylaştırır, bu da ticaret kariyerinde yeniyseniz bir avantajdır. Ancak bu, risk altında olmadığınız anlamına gelmez. 

Karşılığında daha büyük bir miktar için ikili opsiyonlara ne kadar çok yatırım yaparsanız, kaybetme şansınız o kadar yüksek olur. Bu nedenle, İkili Opsiyonlara yatırım yapmaya başlamadan önce uygun risk yönetimi stratejilerine ihtiyaç vardır. 

#1 Uygun ticaret boyutunu seçme

Sizin için brokerlere danışmanlık yapıyorsanız İkili opsiyon ticareti, minimum ticaret hacminin komisyoncudan komisyoncuya değişebileceğini fark edebilirsiniz. 

Bununla birlikte, bu, hesap finansman sermayesi için gerekli olan ve her işlem için izin verilen maksimum risk ile birleştirildiğinde, hesabın kabul edilebilir risk yönetimi gereksinimlerini karşılamak için ne kadar riskle başa çıkabileceği konusunda bir fikir edinirsiniz.

Yetkililerin çoğu, bir seferde hesabınıza maksimum 3% risk maruziyeti uygulamanız gerektiği konusunda hemfikirdir.. Örneğin, brokerınız size işlem boyutunu seçmenizi tavsiye ediyorsa, bunları körü körüne takip etmeyin, bunun yerine hesabınıza fon sağlamak için gereken tutarı ve işlem yapmak istediğiniz sermayeyi hesaplayın ve bu tutarın 'dan fazla olmadığından emin olun. Hesap boyutunuz 3%. 

Ticarette pozisyon büyüklüğü

Bu örnekte, minimum sermaye olarak $30 kullanıyorsanız ve bu büyüklükteki $60'tan aynı anda iki işlem yapmayı hedefliyorsanız, işlem hesabınızda minimum $2500 olduğundan emin olmanız gerekecektir.  İkili opsiyon piyasasının kaldıraçsız olduğunu anlamak çok önemlidir ve bu nedenle ticarete yatırdığınız tüm sermayeden siz sorumlusunuz.. Sadece $1000'i karşılayabiliyorsanız, o zaman herhangi bir zamanda sadece $30'a yatırım yapmalısınız. 

Ancak, büyümeye başladığınızda yatırımı artırabilir ve İkili Opsiyonlarda düzenli bir yatırımcı olabilirsiniz. Ticarette yeni olduğunuzda hiçbir minimum kayıp stratejisi işe yaramayacaktır. Böylece, çok fazla pişmanlık duymadan kaybetmeye hazır olduğunuz en az miktarı riske atmak daha iyidir. Biraz deneyim ve bu şekilde para kazandıktan sonra, daha iyi sonuçlar alma riskini artırabilirsiniz. 

En iyi ikili broker:
(Risk uyarısı: Alım satım risklidir)

Pocket Option - Yüksek kârlı ticaret

123455.0/5

Pocket Option - Yüksek kârlı ticaret

 • Uluslararası müşterileri kabul eder
 • Yüksek ödemeler 95%+
 • Profesyonel platform
 • Hızlı para yatırma
 • Sosyal Ticaret
 • ücretsiz bonuslar
(Risk uyarısı: Alım satım risklidir)

#2 Ticaret psikolojisini uygulama

Ticaret, geçim sağlamayı amaçlayan insani çabalarımızdan kaynaklanan para söz konusu olduğu için psikolojik bir olaydır. Yani şimdi, bir işlemi kaybederseniz, kaybedilen miktarı mümkün olan en kısa sürede geri alma dürtüsü olacaktır. 

Bunu bir ticaret perspektifinden görürseniz, bunu başarmanın tek bir yolu vardır: ticaretin lehinize gitmesi durumunda daha büyük bir sonuç elde etme umuduyla ticaretinizin boyutunu bir öncekine yükseltmek. 

Ancak kazanacağınızdan emin olamazsınız. Her zaman bir 50% kaybetme şansı vardır. Bu ticareti de kaybetmeniz durumunda, kaybınız toplu olacaktır. Bu nedenle, ticaret psikolojisi ile ticaret psikolojisini ilişkilendirmeye ihtiyaç vardır. risk yönetimi

İkili Opsiyon Ticaret Psikolojisi aşağıdaki şekilde çalışır. Bir önceki işleminizde belirli bir miktar kaybettiğinizi gördüğünüzde, kaybı telafi etmek için daha fazla yatırım yapma dürtüsüne kapıldıktan sonra bile, mantık yürütmeli ve önceki kayıptan daha fazla işlem boyutunu küçültmeyi seçmelisiniz. 

İkili opsiyon ticaretinde ticaret psikolojisi (pixabay.com/ElisaRiva)

Bu iki nedenden dolayı faydalıdır. İlk durumda, parayı kaybederseniz, miktar daha da az olduğu için çok pişman olmazsınız ve ikinci durumda, kazanırsanız, ticarete olan güveninizi yeniden tesis etmenize yardımcı olur. 

Yukarıdaki sadece bir örnekti. Benzer şekilde, her örnek için ticaret psikolojisini inceleyebilirsiniz.. Bir işleme girmek için en iyi an, kullanmak için en iyi sona erme süresi, devretme veya yatırımı ikiye katlama gibi işlemlerle ilgili riskler için en iyi kararları verebilirsiniz.

➨ Şimdi en iyi ikili komisyoncu Pocket Option'ye kaydolun!

(Risk uyarısı: Sermayeniz risk altında olabilir)

#3 İkili Opsiyon ticaretiyle ilişkili temel riskleri anlama

İkili opsiyon ticaretinde yeniyseniz, ikili opsiyon ticaretinde para kazanma ve kaybetme şansının 50:50 olduğunu merak ediyor olmalısınız. Ama gerçek bu değil. Araştırma çalışması yaparsanız, ikili opsiyonlarda kaybın kazanmaktan daha fazla olduğunu bileceksiniz. Geleneksel bir yukarı veya aşağı ticarette, ödeme ancak 100%'dir. Maksimum şansla, miktarın 90%'sini alabilirsiniz. Ancak tipik olarak, tüccarlar kazancın yalnızca 70% ila 80%'sini alır. 

Öte yandan, ticareti kaybederseniz, paranızın 100%'sini kaybedersiniz. Tazminat yok. Kayıp iade işlevinin kullanılması bile başarılı bir işlemde ödemeyi azaltırken, bir anlaşmanın kaybedilmesi durumunda yatırılan fonların bir kısmını iade eder.

Sonuç olarak, risk yönetimi, verileri daha derinlemesine analiz etmeyi ve maksimum karı lehinize çevirmek için hangi yöntemlerin kullanılacağını bilmeyi içerecektir.

Örneğin, art arda üç işlemde $100 kaybetmek, kaybı dengelemek için size dört kazanç sağlayacaktır. Bu nedenle, yatırım yaptığınızda, büyük başarı şansını göz önünde bulundurarak akıllıca yapmalısınız.

Bu özelliği anlamak için şunları kullanabiliriz: Alcoa vaka çalışması. Kazanma şansı düşük olsa bile, yapılan ticaret Yukarıydı - düşen kama şeklindeydi, boğa ters desen. 

Ford Kaynak: unsplash.com/ Robin Mathlener

Ford Motors ile yeni bir anlaşmanın olumlu haberi, ürünlerine olan talebin artmasına neden olacak, söz konusu stoğu yükseltti. Sonuç olarak, temel haber teknik oyunu destekledi. Bununla birlikte, bir saatlik sona erme ile, bir yukarı ticaret, tüccar için anlaşmayı imzalayabilirdi.

Bu, yukarıdaki gibi garanti edilen işlemlerin, kapsamlı bir şekilde araştırılmamış veya kurulum bu kadar belirgin olmadığı durumlarda, paranın riske atılmadığı anlamına geldiğini göstermek için mükemmel bir örnekti.

Bir ticarette risk nasıl belirlenir?

İkili Opsiyondaki risk her zaman sabit bir tutardır. Örneğin, ikili opsiyon ticaretine $10 koyarsanız, kaybettiğiniz maksimum miktar sadece $10 olur. Oysa kazanmanız durumunda kar daha fazla olabilir. 

Ticaret riskinizi hesaplayın, kaynak: unsplash.com/chrisliverani

Bu nedenle, bazı brokerler, işlem kaybetme konusunda bir indirim sunar. Bu, $10'a yatırım yaparsanız maksimum kaybın yalnızca $9 olabileceği anlamına gelir. Aşağıdaki formülle açıklanabilir.

Maksimum kayıp+ İndirim= Ticaret Riski

Yukarıdaki durumda,

-$10 + ($10 x $10)= -$9

Şu anda, Nadex İkili opsiyonlarda indirim yoktur esnaf kaybetme konusunda, ancak kaybı tamamlamanın bir alternatifi var. Örneğin Nadex'de $70'den bir opsiyon satın alırsanız ve $50'ye düşerse kısmi zarara satma seçeneğiniz olabilir. Bu şekilde, 0'a düştükten sonra tamamen kaybetmezsiniz. 

Ancak Nadex opsiyonunun süresi dolduğunda 100 veya 0 olarak değerlenecektir. Sonuç olarak riskinizi hesaplarken bundan sonraki tüm senaryoları göz önünde bulundurmalısınız. 

➨ Şimdi en iyi ikili komisyoncu Pocket Option'ye kaydolun!

(Risk uyarısı: Sermayeniz risk altında olabilir)

İkili ticarette pozisyon boyutunu belirleme

Şimdiye kadar, İkili opsiyonda bir opsiyon satın alırken kullanılacak maksimum ticaret büyüklüğü hakkında net bir şekilde anlaşılmış olmalısınız. 

Ancak bir istisna vardır. Ticaret boyutunuz ayrıca komisyoncuya da bağlıdır. Bir indirim sunuyorlarsa, riskinizi artırabilir ve daha fazla yatırım yapabilirsiniz. Ancak indirim yoksa, büyük kayıplardan kaçınmak için kesinlikle 3% politikasına bağlı kalın. 

Şimdi eğer hakkında konuşalım İkili Opsiyon komisyoncusu indirim sağlar. Bunu anlamak için, komisyoncunuzun bir 10% indirim sağladığını düşünelim.. Yani $50'ye indirimsiz yatırım yapacaksanız, şimdi $55'e yatırım yapabilirsiniz çünkü indiriminiz var. 

Şimdi, seçeneği kaybederseniz, $5'inize sahip olmaya devam edeceksiniz ve kayıp tutarı, ticaret hesabı bakiyenizin hala 2-3%'si olan $50 ile aynı olacaktır. Ama eğer kazanırsan, hepsini kazanacaksın. Böylece çifte fayda elde edersiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular:

İkili Opsiyonlar için en iyi strateji nedir?

Riskleri azaltmak için trendleri takip etme, straddle stratejisi, Pinokyo stratejisi, haber olaylarını takip etme, şamdan oluşum modeli stratejisi ve daha pek çok stratejiyi kullanabilirsiniz. Paranızı riske atmadan önce kendinizi tamamen kabul ettiğinizden emin olun. 

60 saniyelik İkili Opsiyonlarda nasıl kazanırsınız?

En iyisi diye bir şey yok 60 saniyelik ikili opsiyon stratejisi. Kazanmak için, bir katılımcı, satın alınan bir opsiyonun fiyatının, ilk fiyata kıyasla 60 saniyede en az bir puan hareket edeceğini tahmin etmelidir.

Hangi İkili Opsiyon Komisyoncusu en iyisidir?

İkili opsiyon ticaretinden önce göz önünde bulundurabileceğiniz birçok düzenlemeye tabi ve düzenlemeye tabi olmayan broker vardır. Bazı iyi olanlar Pocket Option, Nadex, IQ Option, Quotex, vb. İhtiyaçlarınıza ve stratejilerinize göre brokerinizi seçebilirsiniz. Tüm brokerler kendi alanlarında üstündür. Böylece ihtiyacınıza göre seçim yapın. 

Sonuç: risk yönetimi önemli bir

Ticaret başarısının ana iki unsuru, pozitif getiriler üretmek ve riskleri sürdürmektir. Riskimizi uygun şekilde yönetemezsek, olumlu bir getiri sağlayan bir plan geliştirmek yeterli değildir. Bu nedenle, bu unsurlar el ele gider.

Deneyimli bir tüccar için ticaret psikolojisini öğrenmek oldukça basittir.. Ancak, yeni tüccarlar gerçek zorluklarla karşı karşıya. Yine de, bugün gördüğümüz birçok başarılı ikili opsiyon tüccarının bir zamanlar acemi olduğu unutulmamalıdır, bu da sizin yükseklere çıkmanızın mümkün olduğu anlamına gelir. Tek ihtiyacınız olan doğru zamanda doğru strateji. 

Paranızı kaybetme konusunda hala güvensizseniz, yukarıdaki adımları hatırlayın ve akıllıca oynayın. Asla ticaret boyutu sınırını aşmayın ve ticaret psikolojisini kapsamlı bir şekilde inceleyin. Ayrıca, ticaret yapmanın uygun yollarını öğrenin ve bulunduğunuz brokerler hakkında daha fazla bilgi edinin. ikili opsiyon ticareti için kullanma

Yukarıdaki stratejilerin tümü birlikte olumlu bir sonuç verebilir. Öyle olsa bile, riskler aynı kalır, ancak toplu miktarları kaybetme şansınız azalır.

Yazar hakkında

Percival Knight
On yılı aşkın süredir deneyimli bir İkili Opsiyon tüccarıyım. Temel olarak, 60 saniyelik alım satımları çok yüksek bir isabet oranıyla yapıyorum. En sevdiğim stratejiler, şamdanlar ve sahte aralar kullanmaktır.

Bir yorum Yaz